Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń +48 32 388 70 51

Salon prezentacyjny urządzeń laserowych COLOP Polska

CZYM JEST SALON I CO MOŻNA W NIM ZOBACZYĆ?

Salon prezentacyjny to 80m2 wypełnionych nowoczesną technologią laserową. Na chwilę obecną znajdują się w nim cztery urządzenia służące do cięcia, grawerowania i znakowania laserowego. Wśród nich znajduje się m.in. wielkoformatowy ploter laserowy do cięcia L-1300. Wykorzystywane są do obróbki licznych materiałów takich jak laminaty, drewno, papier, skórka, tkaniny, guma czy sklejka. Niektóre natomiast przeznaczone są do znakowania produktów metalowych lub wykonanych z tworzywa. W salonie zaprezentowana została cała gama urządzeń różniących się między sobą rodzajem źródła laserowego, mocą czy wielkością pola roboczego. Oprócz maszyn zobaczyć można również liczne przykłady gotowych realizacji wykonanych na laserach.

B+R

Salon prezentacyjny jest nie tylko przestrzenią dla prezentacji urządzeń, ale także obszarem licznych badań. Eksperci aplikacji laserowych analizują wpływ obróbki laserowej na poszczególne materiały uzyskując wiedzę o najbardziej optymalnych parametrach cięcia czy grawerowania. Badania są ponadto źródłem informacji o nowych, nieodkrytych jeszcze zastosowaniach technologii laserowych dla różnych dziedzin biznesu i nauki.

WSPÓŁPRACA Z EDUKACJĄ

Firma Colop Polska bardzo ceni sobie połączenie biznesu z nauką. Prowadzimy niezwykle owocną współpracę z Politechniką Śląską. Nasi specjaliści z Działu Technologii Laserowych wraz ze studentami oraz wykładowcami przeprowadzają liczne badania i eksperymenty związane z nowoczesną metodą obróbki różnorodnej gamy materiałów przy pomocy naszych urządzeń laserowych.

Jeden z naszych specjalistów Działu Technologii Laserowych - mgr inż. Tomasz Florian, jest współautorem artykułu w czasopiśmie Applied Surface Science wydawnictwa Elsevier. Jest to jedno z najlepszych światowych czasopism naukowych publikujących badania związane z właściwościami powierzchni różnych materiałów. W artykule przedstawione zostały wstępne badania nad właściwościami trzech materiałów metalowych:  stali nierdzewnej, stopu tytanu oraz stopu aluminium po laserowym teksturyzowaniu (znakowaniu) ich powierzchni. Artykuł dostępny tutaj.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkie firmy, instytucje, uczelnie i szkoły do poznawania nowoczesnych urządzeń. Z doświadczenia wiemy jak szeroki jest wachlarz zastosowań laserów, dlatego tak wiele branż i środowisk interesuje się tą tematyką. Chcemy aby salon prezentacyjny pozwolił nam szybciej dotrzeć do wszystkich przedsiębiorców i organizacji, dla których technologie laserowe są równoznaczne z rozwojem i wdrażaniem innowacji.