Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń +48 32 388 70 51

Seria BOLT PRO

DLA MOŻLIWOŚCI Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Ploter laserowy do grawerowania i cięcia Thunderlaser serii BOLT PRO zachwyci Cię swoją szybkością, dokładnością i bezpieczeństwem. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o profesjonalistach, w branżach gdzie jakość ma największe znaczenie. Produkcja, przemysł, a także mniejsze warsztaty i pracownie docenią atuty jakie ODIN ma do zaprezentowania.

Najnowszy ploter laserowy został wyposażony w najlepszej jakości komponenty gwarantujące bezawaryjną i komfortową pracę. Nowy silnik urządzenia osiąga prędkość grawerowania dochodzącą do 2000 mm/s. Z pomocą specjalnie zaprojektowanych prowadnic proces produkcji przebiega gładko i umożliwia stworzenie efektu 3D na grawerowanym materiale. Najnowocześniejsza tuba laserowa RF gwarantuje rozdzielczość grawerowania na poziomie 1000 dpi.

 • grawerowanie z prędkością 2000 mm/s
 • silniki ORIENTAL
 • Auto Focus
 • pole robocze 559 x 381 mm / 813 x 508 mm
 • doskonała jakość cięcia
 • rozdzielczość od 100 do 1000 DPI
 • elektrycznie podnoszony stół roboczy
 • maksymalny udźwig 20kg

Korzyści

 • nowy system napędowy
 • precyzyjniejsze i szybsze prowadnice
 • laser RF
 • dolna i górna wentylacja
 • komputerowy system zarządzania przepływem nadmuchu powietrza
 • możliwość cięcia grubych arkuszy dużych formatów
 • wysokiej jakości komponenty
 • przyjazne użytkownikowi oprogramowanie
 • sterowany komputerowo nadmuch powietrza
 • brak opaleń przy cięciu i grawerowaniu
 • zintegrowane akcesoria dodatkowe

Specyfikacja techniczna

Laser System BOLT PRO 22 BOLT PRO 32
Moc źródła laserowego 30 WAT (Coherent) 55 WAT (Coherent)
Pole robocze 559 x 381 mm 813 x 508 mm
Wielkość stołu 660 x 435 mm 914 x 580 mm
Maksymalny rozmiar przedmiotu (W x L x H) 600 x 413 x 182mm 854 x 540 x 182mm
Wymiary (W x D x H) 1050 x 852 x 1020mm 1304 x 980 x 1020mm
Typ lasera Metalowa wzbudzana prądem wysokiej częstotliwości
Chłodzenie Powietrzem
Maksymalna szybkość 2000mm/s
Przyspieszenie 5G
Kontrola szybkości i mocy Komputerowo lub ręcznie sterowana prędkość i moc w zakresie 0-100%. Mapowanie kolorów określa ustawienia prędkości i mocy za pomocą kolorów RGB.
Tryby pracy Zoptymalizowany tryb rastrowy, wektorowy i połączony
Rozdzielczość(DPI) Sterowanie przez użytkownika od 100 do 1000 DPI
Interfejs komputerowy Ethernet oraz USB
System operacyjny Windows
Bufor pamięci 1064MB Standard
Panel kontrolny Panel dotykowy LCD pokazujący aktualny plik, całkowity czas pracy, moc lasera, prędkość itp.
Wymagania elektryczne 240V 50Hz jednofazowe
Wysokość osi Z 185mm 185mm
Masa netto 125kg 233kg
System ruchowy Szybkie silniki krokowe
Wentylacja Zintegrowany wentylator wyciągowy. Z tyłu obudowy znajduje się 1 port wyjściowy o średnicy 5″ (100 mm).
Stół roboczy „Plaster miodu”
Maksymalny udźwig stołu 20kg

Cechy

JESZCZE SZYBSZY SYSTEM NAPĘDOWY
Silnik ORIENTAL

Seria laserowych grawerów BOLT PRO posiada silnik o wysokiej prędkości i wysokiej rozdzielczości, importowany z japońskiej firmy ORIENTAL. Zastosowaliśmy 5-fazowy silnik krokowy typu open-loop dla osi X. Zapewnia on zrównoważoną wydajność, charakteryzującą się wysokim momentem obrotowym, niskimi wibracjami i cichą pracą. Urządzenie osiąga wysoką wydajność dzięki przyspieszeniu 3G i prędkości 80IPS. Dzięki temu Thunder Laser może zapewnić najszybsze grawerowanie pośród modeli dostępnych na rynku.. W przeciwieństwie do silnika osi X, silnik osi Y jest wyższej rozdzielczości, należący do tej samej serii. Silnik osi Y wykonuje tylko ćwierć stopnia na krok w porównaniu do osi X, oferując 7-krotnie większą precyzję niż silniki zastosowane w modelach typu Nova.

GŁADKA I PŁYNNA PRACA DZIĘKI NOWYM PROWADNICOM
Nowe Gładsze Prowadnice

Najnowsze prowadnice, w które wyposażony jest BOLT PRO został opracowane przez inżynierów Thunder Laser i ich opracowanie posiada prawa patentowe.

Doskonale pasują do nowego systemu silników Oriental. Mniejsze tarcie i niski poziom hałasu to najważniejsze czynniki, dzięki którym seria Odin osiąga prędkość 2000 mm/s.

LASER WZBUDZANY PRĄDEM WYSOKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI
Laser RF

Lasery metalowe RF są zaprojektowane do pracy bez wysokiego napięcia ani chłodzenia wodnego. Sprawia to, że są bezpieczniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze w prawie każdym środowisku.

Lasery metalowe RF są projektowane tak, aby cechowała je największa wytrzymałość.. Mogą zapewnić najwyższą wydajność przy wysokiej jakości wiązki laserowej. Ponadto, lasery metalowe RF mogą oferować nieograniczony czas użytkowania i przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa operatora.

WIELOZADANIOWY SYSTEM WENTYLACJI
Wydajny System Wentylacji

Seria Ploterów Laserowych BOLT PRO została wyposażona w kompleksowy, podwójny system wentylacji, umieszczony na górze i dole urządzenia.

Górny i dolny system wentylacji będą usuwać dym oraz pył z powierzchni grawerowanego materiału w czasie rzeczywistym.

SYSTEM ZARZĄDZANIA PRZEPŁYWEM NADMUCHU POWIETRZA
System zarządzania przepływem nadmuchu powietrza

Sterowany przez inteligentną płytę, Thunder Laser posiada 2 tryby działania systemu zarządzania przepływem nadmuchu powietrza. Ustawienie niskiego ciśnienia powietrza do grawerowania i wysokiego do cięcia w oprogramowaniu laserowym umożliwia uzyskanie czystszych rezultatów przy najbardziej skomplikowanych projektach.

Ta funkcja działa również w oprogramowaniu Lightburn. Podczas cięcia wystarczy włączyć system zarządzania przepływem nadmuchu powietrza, a następnie podczas grawerowania wyłączyć go, co spowoduje aktywację trybu niskiego ciśnienia powietrza.

System zarządzania przepływem nadmuchu powietrza jest ważną funkcją, która zmniejsza ryzyko zapalenia materiałów pod wpływem nagrzewania laserowego. Ponadto, system wspomagania powietrzem zapobiega osadzaniu się dymu i pyłu na soczewce podczas obróbki laserowej materiałów.

Żaden z dwóch możliwych pozycji ciśnienia nie zostanie aktywowany, dopóki nie rozpocznie się praca lasera. Dlatego ta opatentowana funkcja podwójnego systemu wspomagania powietrzem pomaga również w oszczędzaniu energii i redukcji hałasu.

ZESTAW 8 CZUJNIKÓW ZABEZPIECZAJĄCY KLAPĘ URZĄDZENIA
Czujnik zamknięcia pokrywy

Na czterech osłonach Plotera Laserowego BOLT PRO zamontowano łącznie 8 czujników zabezpieczających otwieranie osłon: 2 sztuki z tyłu maszyny, w pobliżu źródła laserowego, 2 sztuki na lewej osłonie maszyny, 2 sztuki na przedniej osłonie oraz 2 sztuki na górnej osłonie.

Podwójne zabezpieczenie otwierania osłon jest standardem wymaganym do uzyskania certyfikatów CE i FDA. Zapewnia ono, że cała maszyna jest wystarczająco bezpieczna dla operatora. Jeśli którykolwiek z czujników ulegnie awarii, ochrona nadal będzie działać.

Aby ułatwić konserwację maszyny, nasi inżynierowie opracowali opatentowaną płytę obwodu do monitorowania stanu pracy tych czujników. Za pomocą jednego przycisku, który przełącza maszynę w tryb konserwacji, możliwe jest bezpieczne wyrównanie wiązki lasera.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
Wyłącznik bezpieczeństwa

Dzięki naszym laserowym maszynom do grawerowania BOLT PRO zyskasz większą pewność i zaufanie podczas pracy. Szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa chroni użytkowników maszyny podczas wszystkich wykonywanych czynności.

Nasze maszyny są wyposażone w podstawowe urządzenia zabezpieczające, takie jak przycisk awaryjny, lampkę alarmową, uziemienie i wyłączniki. Dodatkowo, dodaliśmy okna ochronne zgodne z certyfikatami CE i FDA, które składają się z 8-krotnego otwierania i zamykania. Każde okno wyposażone jest w czujniki do prawidłowego monitorowania.

Te okna wykonane są z wysokiej jakości materiału akrylowego. Oznacza to, że laser nie przedostaje się przez nie i zapewnia bezpieczeństwo operatora maszyny. Dodatkowo, wyposażyliśmy maszynę w alarm detektora ciepła, który wykrywa wszelkie nietypowe działania urządzenia, takie jak przegrzewanie się lub pożar.

Oprogramowanie

 

Oprogramowanie RD Works jest programem CAD’owskim, który łączy w sobie zarówno funkcje rysowania, edycji wzorów do cięcia oraz ustawiania parametrów plotera laserowego. Program umożliwia też import plików przygotowanych w programach zewnętrznych takich, jak CorelDraw, AutoCAD, Adobe Illustrator i wiele innych.

 

 

Ustawiając parametry lasera mamy możliwość zadania zarówno sposobu pracy lasera (cięcie, kropkowanie), jak i parametry lasera (ustawianie mocy źródła laserowego oraz szybkości posuwu mechaniki). Oprogramowanie, poprzez interfejsy wyjściowe, ma możliwość sterowania włączaniem systemów wyciągowych oraz kompresora zasilającego układ nadmuchu powietrza.

 

 

Oprogramowanie oferuje również opcję szacowania czasu cięcia. Operator może precyzyjnie zaplanować produkcję oraz odpowiednio ustawić pracę lasera. Dzięki temu planowanie pracy w dziale usługowym będzie sprawniejsze a co za tym idzie można wykorzystać czas jeszcze bardziej efektywnie.

 

 

Dzięki funkcji mapowania kolorów, w bardzo prosty i przejrzysty sposób można zadawać w jednej pracy różne parametry cięcia dla różnych elementów projektu. Można więc ustawić aby laser jednocześnie przecinał materiał na wylot oraz aby nacinał na powierzchni. Dokładność ustawiania parametrów plotera pozwala również na nastawienie rysowania wektorowego na powierzchni produktów.

 

Akcesoria

Przystawka rotacyjna
Przystawka rotacyjna

 
Gdy chcemy ciąć lub grawerować na okrągłych przedmiotach pojawia się problem jak, ponieważ samo urządzenie laserowe może pracować jedynie na powierzchniach płaskich. Do tego celu idealna będzie przystawka rotacyjna. Działa ona na zasadzie obrotu osi. Zapewnia gładką i dokładną obróbkę obłych materiałów. Uchwyt można odpowiednio dostosować do szerokości obrabianego obiektu co zapewni pewne zamocowanie przedmiotu.

Obróbka materiałów

Obróbka materiałów
Materiał Grawerowanie Cięcie
Drewno X X
Akryl X X
Delrin X X
Tekstylia X X
Skóra X X
Pianka X X
Melamina X X
Papier X X
Mylar X X
MDF X X
Fornir X X
Plastik X X
Diagonal (Rodzaj Bawełny) X X
Corian X X
Korek X X
Włókna szklane X X
Metale Powlekane X  
Guma X X
Ceramika X  
Aluminium Anodowane X  
Szkło X  
Malowane Metale X  
Marmur X  
Dachówka X  
Til X  
Stal nierdzewna *  
Mosiądz *  
Tytan *  
Metal *  

Film Prezentacyjny

Prezentacja i sprzedaż

Nie wiesz jaki laser wybrać aby był odpowiedni dla Twoich potrzeb? Masz wątpliwości w jaki sposób obrabiać materiał aby efekt końcowy spełnił Twoje oczekiwania?

Korzystając z wieloletniego doświadczenia specjalistów Działu Technologii Laserowych, masz pewność, że otrzymasz najwyższej jakości wsparcie techniczne. Niezależnie czy dotyczy ono wyboru urządzenia laserowego, aplikacji, doboru parametrów czy materiału, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Nasi specjaliści doradzą jaki model urządzenia będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Park maszynowy firmy Colop Polska pozwala na przetestowanie praktycznie wszystkich dostępnych na rynku materiałów oraz wskazanie jaka konfiguracja maszyny będzie najbardziej dopasowana do konkretnej aplikacji.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, nasz dział techniczny jest do Twojej dyspozycji!